Idea, motto

Plastuś - ludzik z plasteliny, to jeden z najbardziej znanych bohaterów utworów Marii Kownackiej.

Oto jak oceniła rolę Plastusia w twórczości M. Kownackiej Elżbieta Kozłowska - Świątkowska:

„... Wierny towarzysz lat dziecięcych całych pokoleń - Plastuś - z całą pewnością wypełnił zadanie, które powierzyła mu Maria Kownacka, kreując plastelinowego ludzika na bohatera literackiego. Pisarce udało się stworzyć postać, która swoimi zabawnymi perypetiami potrafiła delikatną, wrażliwą wyobraźnię dziecka - czytelnika - słuchacza przenieść ze świata fikcji w świat realny, bliski, żyjący i pulsujący rytmem przyrody. Śmieszny ów ludzik niosąc radość swym wielbicielom uczył ich jednocześnie, wychowywał, walczył z przywarami, zachęcał do samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków, rozwijał potrzebę ruchu, działania i twórczego eksperymentowania."

"Serce i uśmiech w 100-lecie urodzin Marii Kownackiej".
Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Warszawa 1996.

Plastuś jest naszą  maskotką. Można Go spotkać w różnych miejscach w szkole, ma dużo wcieleń i wiele zadań do wykonania:

Plastuś - „Twarz szkoły" na stronie internetowej. Nasz Plastuś wspaniale dostosowuje się do zmieniających się pór roku.

Plastuś - „ Uczeń" zapraszający dzwonkiem na ważne uroczystości państwowe i szkolne-figurkę wiszącą w hallu wejściowym wykonał Stanisław Stepokura.

plastus

Plastuś - „ Asystent " biorący udział w ślubowaniu i pasowaniu Pierwszoklasistów na uczniów szkoły.

Plastuś      Plastuś      Plastuś

Figurka Plastusia - "Asystenta" również wykonana została przez Stanisława Stepokura.

Plastusiowa Drużyna Sportowa.
W roku 2014 - Roku Szkoły w Ruchu, została stworzona Plastusiowa Drużyna Sportowa.

sportowcy      sportowcy      sportowcy

sportowcy      sportowcy      sportowcy

Plastuś - „Czytelnik" zachęcający do odwiedzania biblioteki szkolnej.

„Plastuś –Sportowiec” - dba o rozwój fizyczny i duchowy uczniów.

Plastuś

„Plastuś – Pierwszoklasista” - opiekun najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Plastuś

Plastuś – Przyrodnik”- wspólnie z uczniami troszczy się o środowisko.

Plastuś

„Plastuś – Kucharek” – zadomowił się w kuchni szkolnej.

Plastuś

Plastuś „Podróżnik" - poznaje cały świat.

plastus podroznik

Plastuś „Cyklista" - parkuje przed Szkołą

cyklista

Plastuś "Polonista" - czuwa nad prawidłowym procesem edukacyjnym

plastus

Twarze Plastusia są takie ładne!

Data utworzenia: 2013-09-14 12:26:47
Data modyfikacji: 2017-01-03 22:13:55