Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci,dostarczającą im wielu przeżyć i radości.Tak też było u nas.
W dniu 12.02.2018r. w naszej szkolne odbył się bal karnawałowy.Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

bal      bal      bal      bal

bal      bal

Tłusty czwartek w oddziale przedszkolnym

Dzieci od rana przygotowywały składniki na faworki
do spróbowania i poczęstowania innych.Takie działania
są doskonałym sposobem,aby w ciekawy dla dzieci sposób tworzyć okazje do poznawania i kultywowania zwyczajów
i tradycji polskich.

czwartek      czwartek      czwartek

czwar            czwar

Zabawy z masą solną

Ostatnim dzień tygodnia spędziliśmy na zabawie z masą solną.
Było jak zawsze wesoło,twórczo i pomysłowo. Udało Nam się przygotować prezenty na Dzień Babci i Dziadka,jak również stworzyć ciekawe prace.

masa      masa      masa

Wspólne zabawy

Jak bawiły się nasze przedszkolaki bez nowoczesnych, plastikowych lub elektrycznych zabawek? Tym tematem zajmujemy się w bieżącym tygodniu.Dzieci z zaciekawieniem poznawały stare zabawy - skakanie w gumę, bawiły się w „ciuciubabkę" oraz, ,, kółko graniaste''.
Skakanie w gumę było jednak najśmieszniejsze - przysparzało wszystkim wielu kłopotów i nie raz trzeba było ratować dzieci przed zupełnym zaplątaniem;)

guma      guma      guma

Zabawy matematyczne

Dziecko swoja zdolność matematyczną rozwija przez wiele lat, przechodząc z jednego poziomu do kolejnego. Jednakże by było to możliwe potrzebuje dużo ćwiczeń praktycznych.
Dlatego też najlepsze efekty przynosi nauka poprzez manipulowanie przedmiotami.
Poniżej fotorelacja z zabaw rozwijających takie umiejętności w oddziale zerowym.

matematyka      matematyka      matematyka

Występ dzieci w Domu Opieki Społecznej w Żyrardowie

12.01.2018r dzieci z oddziału przedszkolnego, wystąpiły w Domu Opieki Społecznej w Żyrardowie.
Głównym celem odwiedzin było budowanie więzi międzypokoleniowych, rozwijanie u dzieci wrażliwości skierowanej do ludzi starszych oraz kształtowanie chęci pomocy innym ludziom.
Po występie, udaliśmy się do pobliskiego parku gdzie dzieci mogły zobaczyć tężnie.

dom      teznia      teznia

Poznajemy Francję

Wśród nowych ścieżek edukacyjnych w przedszkolu jest edukacja europejska, przygotowująca dzieci do funkcjonowania we współczesnym świecie. Oddział przedszkolny realizację program dotyczący Unii Europejskiej pt. „Krok po kroku poznajemy kraje Unii Europejskiej". W tym miesiącu podróżowaliśmy po Francji. Poniżej fotorelacja z zajęć.

Francja            Francja

Data utworzenia: 2017-12-22 11:24:51