Szukaj
Aktualności Szkoła Z życia szkoły Historia Uczniowie Nauczyciele Rodzice Osiągniecia BIP Kontakt Archiwum
Idea, motto

Akcje szkolne:

 

73. rocznica Powstania w Getcie warszawskim.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji społeczno-edukacyjnej „ Żonkile".

dyplom


Góra Grosza 2015

Akcja pomocy dzieciom z domów dziecka zakończona.

dyplom      dyplom

 

 

Śniadanie daje moc!

6 Listopada 2015 roku, w Dniu Śniadanie Daje Moc", dzieci z klas 0 - III, wspólnie przygotowały i zjadły najważniejszy posiłek dnia.

sniadanie      sniadanie     sniadanie

sniadanie      sniadanie      sniadanie

 

„Podaruj książkę bibliotece".
Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w akcji.

„Podaruj książkę bibliotece"!
Chcesz i możesz sprawić radość naszym czytelnikom?
Masz w domu książkę, którą warto przeczytać?
Chcesz, aby inni ją przeczytali?
Koniecznie przynieś ją do szkolnej biblioteki!


Nazwiska ofiarodawców, którzy wzbogacą szkolny księgozbiór, zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły na Honorowej Liście Darczyńców Biblioteki.

Mamy nadzieję, że Akcja spotka się z życzliwym przyjęciem i zainteresowaniem. Za wszystkie dary już dziś serdecznie dziękujemy.


Regulamin akcji:
1. Akcja rozpoczyna się z dniem ogłoszenia.
2. W ramach akcji do biblioteki można przekazać lektury, literaturę piękną, literaturę popularnonaukową itp.
3. Stan książek powinien być dobry.
4. Najlepiej, gdyby to były książki wydane po 2000 roku.
5. Lista darczyńców będzie systematycznie uzupełniana na stronie internetowej strony.
6. Możesz zastrzec anonimowy udział w akcji.

 

Góra Grosza 2014
W akcji zebraliśmy 6657 monet o wartości 229,84 złotych. Dziękujemy.

gora gorsza

 

Zbiórka karmy dla zwierząt.

W dniach od 17.11 do 26.11.2014r odbyła się w szkole zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt ( psów i kotów) w postaci: suchej karmy oraz starych, używanych koców i ręczników. Celem tej akcji było niesienie pomocy bezdomnym, porzuconym i krzywdzonym zwierzętom.
Uczestniczyło w niej 15 dzieci z klas 0-VI. Zebrano razem 56,21 kg karmy (47,66 kg dla psów i 8,55 kg dla kotów) oraz kilkanaście ręczników i wełniany koc. Zebrane dary rzeczowe zostały przekazane wolontariuszom Straży Zwierząt w Grodzisku Mazowieckim z przeznaczeniem dla zwierząt przebywających w prowadzonych przez nich domach tymczasowych i hotelach.

W dniu 27. listopada 2014r wolontariusze Straży Zwierząt w Grodzisku Mazowieckim Pani Marta Łapińska i Pani Agnieszka Kotyńska spotkały się z dziećmi z naszej szkoły z klas 0-III i przeprowadziły zajęcia edukacyjne dla naszych wychowanków. Panie opowiadała o prawidłowym żywieniu i o tym, dlaczego warto czipować psa. Dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo pielęgnować psa. Nie obeszło się bez licznych pytań do wolontariuszy. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali naklejki „Dbam, kocham, nie porzucam" .

karma      karma      karma


Zbiórka zużytych baterii.
Otrzymaliśmy podziękowania za udział w akcji zbierania niepotrzebnych baterii.

baterie

 

Dokarmiamy zwierzęta.
W okresie od 18 do 30 września 2014 roku uczniowie zbierali żołędzie, którymi będzie się dokarmiać zwierzęta zimą. W akcję zaangażowało się 50 uczniów ( 53% populacji szkolnej). Zebrano 554 kg żołędzi (średnio 1,09 kg na osobę). Rekordziści w zbiórce to : Wojtek Wasek klasa 0, Agatka Mackiełło z klasy I i Weronika Wyszpolska z klasy V. Najlepszą klasą, w zbiórce żołędzi okazała się klasa V. Wszyscy uczestnicy, za swoją pracę otrzymali słodkości.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2014.
Wrzucaliśmy pieniążki do puszek w dniu 12 stycznia, gdy grała Orkiestra. RSU zorganizowała na terenie szkoły Słodki Piątek ( sprzedaż upieczonych przez rodziców ciast) i dyskotekę a uzyskany dochód przekazała na konto WOŚP.

 

Akcja "Góra Grosza 2012" rozliczona.
W XIII edycji akcji uczniowie naszej szkoły zebrali 5342 monety. Otrzymaliśmy podziękowania i dyplom

 

gora grosza

 

Akcja stare telefony - Pomoc dzieciom w Afryce.

 

Akcja STARE TELEFONY KOMÓRKOWE NA RZECZ MISJI polega na tym, że ze starych komórek wysłanych do Fundacji odzyskiwane są cenne surowce. Zatem w porozumieniu z firmą, która zajmuje się recyklingiem i pozyskiwaniem szlachetnych kruszców oraz przywracaniem do życia starych telefonów rozpoczęliśmy akcje zbiórki starych telefonów komórkowych.


PAMIĘTAJ:
- KAŻDA KOMÓRKA TO KONKRETNA POMOC DLA MISJI I LUDZI UBOGICH NA WYBRZEŻU KOŚCI SŁONIOWEJ

 

Pomoc samotnym matkom

 

W marcu 2012 gromadziliśmy w szkole zabawki i ubranka dla dzieci. Rzeczy te zostały przekazane do Domu Samotnej Matki. Dziękujemy za dar serca.

W tym roku szkolnym ponownie będziemy pomagać potrzebującym.

dyplom

 

Zbieramy, zbieramy...POMAGAMY!


„ Każdy znaczek pocztowy wspiera misje"
Nie wyrzucaj znaczków z kopert ani z pocztówek, bo mogą pomóc MISJOM!!! Znaczek należy wyciąć z półcentymetrowym marginesem (jeśli jest to niemożliwe, to tak go wyciąć, aby nie uległ uszkodzeniu). Zebrane w ten sposób znaczki mogą uratować życie biednym mieszkańcom Ghany. Dodatkowych informacji dostarczają: nauczyciele Monika Drągowska i Teresa Szopa.

 

podzieki      podzieki

 

Zbiórka makulatury.


W IX edycji konkursu zebraliśmy 1 760,8 kg makulatury.

 

Czy wiesz, że?


Bierzemy udział w konkursie już po raz ósmy. Do tej pory zebraliśmy ponad 7 779,8 kg makulatury.

Jeśli przyjmiemy, że wyprodukowanie jednej tony papieru z makulatury pozwala uniknąć wycięcia 17 drzew, to do tej pory "uratowaliśmy" 132 drzewa ( 16,5 w ciągu każdego roku)!

Człowiek zużywa w ciągu roku 176 kg tlenu. Dwa drzewa średniej wielkości zaspokajają roczne potrzeby jednej osoby. Nasze "uratowane" drzewa w ciągu roku dają tlen aż sześciu osobom.

 

Segregacja śmieci szkolnych.


Od 25.02.2008 staramy się segregować odpady szkolne. Tylko papier nadaje się ponownego wykorzystania więc wrzucamy go do specjalnego, niebieskiego kosza z napisem „PAPIER".


Kosz na papier

 

 

 

 

 

 

 

 


Zbiórka zużytych baterii.

 

Staramy się odpowiedzieć na pytanie: "Po co zbierać zużyte baterie?".

Jest to akcja informacyjna o selektywnej zbiórce baterii, która polega na rozdawaniu uczniom ulotek i toreb na zużyte baterie, oraz na stworzeniu w szkole punktu zbiórki niepotrzebnych baterii.


Dzięki takim programom przyczyniamy się nie tylko do ochrony środowiska naturalnego,ale i wdrożenia prawidłowych standardów postępowania ze szkodliwymi odpadami pochodzącymi z gospodarstw domowych.

 

Do tej pory zebraliśmy ponad 70 kg zużytych baterii - około 3 000 sztuk!


Czy wiesz, że?


Jedna bateria zawiera związki, które mogą:

- skutecznie zatruć od 5 do 50 tysięcy litrów wody,

- trwale skazić 1 m3 ziemi.


Góra grosza.


Przystępujemy do akcji zorganizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz Rodzinnych Domów Dziecka i innych placówek opiekuńczo- wychowawczych.


Zbieramy Nakrętki da chorego Oskara

 

Oskarek od kwietnia 2012 jest bardzo chory. Zbierając plastikowe nakrętki pomożemy rodzicom w zakpie najpotrzebniejszych rzeczy.

 


Data utworzenia: 2013-09-14 12:26:47
Data modyfikacji: 2018-05-25 23:34:40