Szukaj
Aktualności Szkoła Z życia szkoły Historia Uczniowie Nauczyciele Rodzice Osiągniecia BIP Kontakt Archiwum
Z życia szkoły

 Rok szkolny 2017/2018


Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"


W ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny", dzieci z klasy pierwszej uczestniczyły w spotkaniu z policjantem, który mówił o bezpiecznym poruszaniu się uczestników ruchu drogowego. Szczególną uwagę nasz gość zwrócił na bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza po zmroku. Na zakończenie spotkania każdy z uczniów klasy pierwszej otrzymał zestaw odblasków.

 


Przedstawienie Bożonarodzeniowe 

 

Tradycją naszego przedszkola są spotkania bożonarodzeniowe, które wprowadzają w nastrój świąt Bożego Narodzenia oraz dają dzieciom możliwość poznania tradycji tych świąt. Takie spotkania odbyło się u nas 21.12.2017r. Dzieci wystąpiły dla rodziców i całej społeczności szkolnej. W zorganizowaniu spotkania mieli swój udział rodzice poprzez przygotowywanie dzieciom przepięknych stroi oraz potraw wigilijnych.

 

swieta      swieta      swieta

 

swieta      swieta      swieta

 

swieta      swieta      swieta

 

 

Stroiki Bożonarodzeniowe

 

Dnia 20.12.2017r. dzieci wykonały stroiki bożonarodzeniowe. Wymagało to od nich bardzo dużo pracy, skupienia, a także wytrwałości. Efekt końcowy był zachwycający.

 

stroiki      stroiki      stroiki

 

 

Tydzień gier planszowych w oddziale zerowym

 

11-15.12.2017r. był to tydzień gier planszowych w oddziale zerowym. Głównym celem zajęć było zapoznanie dzieci z popularnymi grami planszowymi, które rozwijają dziecięcą sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks oraz pamięć. Podczas wspólnego grania dzieci uczyły się współdziałania i przestrzegania określonych reguł oraz wyrażania emocji. Przedszkolaki czerpały radość ze wspólnej zabawy, a przy tym uczyły się radzić sobie z wygraną i nieco trudniejszą sytuacją jaką jest przegrana.

 

gry      gry      gry

 

gry      gry      gry

 

 

Warsztaty bożonarodzeniowe w oddziale przedszkolnym


W dniu 14 grudnia 2017 roku w naszym przedszkolu zorganizowane zostały warsztaty bożonarodzeniowe. Celem warsztatów było wzmacniania więzi rodzinnych i integracji z przedszkolem. Część rodziców z dziećmi wykonała piękne ozdoby na choinkę, inni zaś piekli pierniki i tworzyli karmniki.
Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

 

warsztaty      warsztaty      warsztaty

warsztaty      warsztaty      warsztaty

 

"Podziel się gwiazdką"

 

W dniach 9 i 16 grudnia 2017 roku wolontariusze naszej szkoły: Kamil Banasiak, Ada Baraniak, Sebastian Sadowski, Szymon Kłos oraz Magda Drągowska wraz z opiekunami Ewą Banasiak, Moniką Drągowską oraz Agnieszką Kłos uczestniczyli w zbiórce na rzecz osób potrzebujących z terenu gminy. Akcja ,,Podziel się gwiazdką" była owocna. Zebraliśmy wiele produktów spożywczych oraz słodyczy.
Dla darczyńców przygotowaliśmy coś słodkiego oraz kolędy w naszym wykonaniu

 

                

   


Spektakl w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie

 

4 grudnia 2017 r. grupa uczniów klas IV - VII pojechała na spektakl ,,Przygody Stasia i Nel".
Aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa występowali w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie

 

                      

 

Andrzejki - tanecznie i sportowo

 

30 listopada klasy IV-VII spędziły Adrzejki w szkole w Ojrzanowie. Bardzo miło powitała nas dyrektor szkoły, Pani Barbara Owczarek. Na początku odbyła się dyskoteka, następnie mecz piłki nożnej. Uczniowie chętnie brali udział w różnych rozgrywkach sportowych. Dzieci mogły również korzystać ze ścianki wspinaczkowej.

 

         

          

         

 

Konkurs matematyczny


29. listopada 2017 r. uczniowie klas IV - VII brali udział w Konkursie matematycznym ,,Plus".
Organizatorem Stypendiady matematycznej była Firma Edukacyjna ,,Orzeł".

 

                 

 

 

Klasa I

 

Dzieci z klasy I wykonały ciekawe prace plastyczno-techniczne - przestrzenne mikołaje.

 

                 


"Kwoka" - inscenizacja

Dzieci z klasy I ucząc się o dobrym wychowaniu poznały główną bohaterkę wiersza Jana Brzechwy zatytułowanego „Kwoka" . Na koniec tygodnia chłopcy wykonali postaci bohaterów utworu oraz domek kwoki, a następnie dokonali inscenizacji wiersza. Zadanie to sprawiło dzieciom wiele radości.

 

                                    

 

Klasa I

 

Podczas zajęć, 24 listopada, uczniowie klasy I zapoznali się z wierszem Juliana Tuwima pt. „Pan Maluśkiewicz i wieloryb". Chłopcy po wysłuchaniu i omówieniu utworu z zaangażowaniem wykonali łódeczki z łupin orzecha, a następnie sprawdzili jak one pływają.

 

                


Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka"


23.11.2017r. odbył się w naszej szkole Konkurs Polonistyczny „Fraszka". Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VII. Konkurs przeprowadzany jest cyklicznie przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Ma na celu propagowanie polskich tradycji, obrzędów, kultury regionalnej jako wartości ponadnarodowych oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy o języku polskim i miejscu literatury polskiej w Europie (zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym).

 

 

Listopad w II grupie świetlicowej


Na początku miesiąca ogłosiłam wyniki konkursu plastycznego: „Jesień wokół nas".
I miejsce zdobyło „DRZEWO" Klaudii z kl.III,

II miejsce: jesienne pejzaże Marysi i Olka z kl. III i Ani z kl. II.

III miejsce przypadło Juli też z kl.III i Kubie z kl.II. W grupie kl. IV-VII trzecie miejsce zdobyła praca Bogusi z kl. IV,

a wyróżnienie otrzymała Kinga z kl. VI i Łucja z kl. IV.

Prace wyłoniła p. Katarzyna Kutyła. Dzieci wykonały 16 pięknych, jesiennych obrazów. Prace plastyczne za zgodą rodziców wysłano do etapu ogólnopolskiego.
W dalszym ciągu dzieci budują coraz bardziej pomysłowe budowle z klocków, a wśród gier Carcassonne - gra strategiczna - i Story Cubes .

Jeszcze w tym miesiącu czeka nas patriotyczne śpiewanie wraz z akompaniującym nam p. Mateuszem Koźbiałem w OSP w Skułach z okazji 11XI.


A. Cebula


               

 

 

Wizyta OSP w Skułach


Do szkoły przybyli niecodzienni goście.
Strażacy w krótkim instruktażu przedstawili, jak udzielać pierwszej pomocy osobom nieprzytomnym. Dzieci chętnie przejmowały role strażaków oraz obserwowały w jaki sposób należy zabandażować rany czy usztywnić kończyny.


                           Poznajemy zawody - wizyta Pani pielęgniarki w naszym przedszkolu.


Zapewne każdy z nas, np. podczas wizyty u lekarza, spotkał pielęgniarkę. Wiemy, że ubiera się ona w biały fartuch, robi zastrzyki, pomaga chorym dzieciom i dorosłym 08.11.2017r. mieliśmy okazję lepiej poznać ten zawód podczas spotkania z panią, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam, na czym polega ta praca, jak jest trudna a jednocześnie przynosząca dużo radości. Mogliśmy dokładnie obejrzeć przyrząd do mierzenia ciśnienia, stetoskop oraz zobaczyć, jak prawidłowo powinien być wykonany zastrzyk. Mieliśmy również okazję posłuchać bicia własnego serduszka przy użyciu stetoskopu. Na zakończenie spotkania pani pielęgniarka podarowała każdemu z nas naklejki z napisem DZIELNY PACJENT oraz kolorowanki . My także przygotowaliśmy niespodziankę dla naszego gościa i wręczając ją, serdecznie podziękowaliśmy za miłe spotkanie.


                  


Zaczyn na pierniki


W listopadzie, jak na czas przedświąteczny przystało, przedszkolaki przygotowały zaczyn na świąteczne pierniczki.
Nikogo nie trzeba było zachęcać! Wszyscy od razu ochoczo pracowali


                       


Klasa pierwsza


Uczniowie klasy pierwszej wykonali kotyliony z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


                 


ŚWIĘTJEMY 11. LISTOPADA


11 XI 2017 8. Skulska WDH Leśni Ludzie brała udział w Mszy św. w intencji naszej Ojczyzny oraz
w uroczystym składaniu kwiatów przez władze Gminy Żabia Wola przy tablicy poświęconej Józefowi Piłsudskiemu w Skułach. Następnie wraz z ze wszystkimi zgromadzonymi przemaszerowała do Domu strażaka OSP Skuły, gdzie odbyła się akademia przygotowana przez młodzież OSP Skuły z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Harcerze wraz z dziećmi naszej szkolnej świetlicy koncertowo zaśpiewali kilkanaście pieśni patriotycznych - porywając do śpiewu publiczność.

 

                     

 

GRA MIEJSKA HUFCA MSZCZONÓW

 

Czuwaj!
4 XI br. od 10.00 do 13.30 nasza 8. WDH Leśni Ludzie brała udział w grze miejskiej
w Mszczonowie. Wykonywaliśmy zadania związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918r. Na zakończenie wspólnie z innymi drużynami z Hufca Mszczonów spotkaliśmy się przy „ognisku" w sali gimnastycznej LO w Mszczonowie.

 

              

 

Klasa I - Sok jabłkowy


W piątek, 04 listopada, uczniowie klasy I w ramach promocji zdrowego stylu życia wykonywali sok z jabłek. Dzieci wraz z nauczycielami przygotowały potrzebne produkty, zapoznały się z budową sokowirówki oraz zasadami bezpiecznego posługiwania się nią. Po wyciśnięciu soku nastąpiła jego degustacja. Chłopcy mieli wiele ciekawych spostrzeżeń dotyczących jego smaku, wyglądu a także walorów zdrowotnych. Te zajęcia z pewnością zostaną długo w pamięci uczniów

 

                             

Wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie „Listy dla Ziemi"


Dominika Knaś, uczennica klasy VI uzyskała wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie na „Najpiękniejszy List dla Ziemi 2017" w kategorii szkoła podstawowa. Szczegółowe informacje zostały zamieszczone na stronie: https://www.facebook.com/fundacjaarka/photos/a.112825482076055.13897.112736422084961/1879805698711349/?type=3&theaterPIĘCIOLATKI


W grupie pięciolatków miało miejsce wiele ciekawych i w większości cyklicznych wydarzeń.
Piekliśmy rogaliki, robiliśmy sałatkę warzywną, wykonaliśmy wiele prac artystycznych.
Dzieci wzięły w pierwszych zajęciach z cyklu- Poznajemy inne Państwa. Jeden miesiąc-jedno państwo. Dzieci miały okazję poznać Włochy. Piekliśmy również pizzę. Byliśmy w lesie na grzybach. Mieliśmy gości. Odbyły się również pierwsze zajęcia z bajkoterapii z wielu zaplanowanych.
Światowy Dzień Godności


Każda trzecia środa października jest dniem wyjątkowym, ponieważ wtedy obchodzimy Światowy Dzień Godności. Z tej okazji o tym, jak radzić sobie z hejtem, rozmawiali uczniowie klasy VI z panią Anną Książek na zajęciach z wychowawcą. Podczas lekcji uczniowie zapoznali się z takimi pojęciami jak „mowa nienawiści", „hejt", „trolling". Zajęcia miały uświadomić młodzieży skalę zjawisk niepożądanych występujących w Internecie, ukazać konsekwencje hejtowania zarówno dla ofiary, jak i sprawcy, a także przybliżyć aspekt prawny. Zajęcia miały na celu także wskazanie sposobów, przy pomocy których można sobie radzić ze zjawiskiem hejtu; pokazać, jak ważne jest w relacjach międzyludzkich poszanowanie godności drugiego człowieka, przestrzeganie zasad podczas dyskusji i wyrażanie własnych opinii. Uczniowie, pracując w grupach, zapisywali swoje spostrzeżenia i pomysły na kolorowych kartonach. Następnie wykonali plakaty, które przygotują nas do obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji.


                 


,,Akademia Play Doh''


Pierwsze zajęcia w ramach programu są już za nami. Dzieci wspólnie tworzyły figury geometryczne, oraz różne ciekawe kompozycje z ciastoliny Play Doh. Udało nam się również wykonać prace konkursową.


                 


Lekcja W-F klasy VII


           Ogólnopolski Test Ortograficzny


W dniu 24.10.2017r. chętni uczniowie klas IV-VII wzięli udział

w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym zorganizowanym

przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.
Konkurs ma na celu propagowanie idei poprawnej pisowni

oraz motywowanie do doskonalenia własnych umiejętności w dziedzinie ortografii. Wyniki testu poznamy w grudniu 2017r.


           


Ślubowanie klasy pierwszej


                        


Zdrowe pyszności


18 X br. w naszej świetlicy w grupie II gościła Pani Joanna Buczek z Żabiowolskiego Klubu Zdrowia. Dzieci świetlicowe uczestniczyły w pierwszych zajęciach zdrowego gotowania. Tym razem zrobiliśmy słodkie, zdrowe kuleczki z ziaren słonecznika, daktyli. Mniam!


              


Zajęcia rozwijające kreatywność w klasie VII


Od nowego roku szkolnego uczniowie klasy VII uczestniczą w Zajęciach Rozwijających Kreatywność. Podczas tych zajęć będą poznawać podstawy i taktykę gry w szachy, a także ukierunkowywane będą na własny sposób myślenia. Program ten może wspomóc jedną z najważniejszych percepcji, jakie posiada człowiek to jest umiejętność rozwoju myślenia. Może być pomocny uczniowi w przyswajaniu programu szkolnego oraz rozwoju twórczego myślenia.
Zajęcia prowadzi p. Jolanta Głąb


               


Teatr Lalki Tomcio


Dnia 18.10.2017 roku odwiedził nas Teatr Lalki Tomcio z przedstawieniem „Bajka o Szczęściu".


     


Konkurs plastyczny : „Znaki drogowe"


5X br. poznaliśmy zwycięzców świetlicowego konkursu plastycznego : „Znaki drogowe". Laureatami zostali: Natalka z kl. II -i miejsce, Bogusia z kl.IV -II miejsce oraz Marysia z kl. III, wyróżnienie otrzymała Agatka z kl.II. Nietypowe znaki drogowe otrzymali nagrody: Stefek z kl.IV - I miejsce, Natalka z kl.II i Olek z kl.III -II miejsce, Julia z kl.III i Kinga z kl.III - III miejsce. Brawo!


     


Jesienny spacer klasy II


Klasa II z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Pogoda tego dnia była piękna. Przebarwione liście na drzewach w żółtym, brązowym i czerwonym kolorze wyglądały niezwykle uroczo.
Zielone drzewa, które chroniły nas,
W żółte kolory zamienił czas


            


DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA


W dniach 25-29 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swojej znajomości tabliczki mnożenia. Powołani Asystenci z kl. VII: Adrianna Baraniak i Kamil Banasiak odpytywali swoich kolegów podczas przerw.


29 września 15 uczniów z klas III - VII brało udział w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. 11 uczestników uzyskało certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.


Za przystąpienie do akcji szkoła otrzymała Licencję Organizatora Lokalnego.


Gratulujemy wszystkim laureatom oraz zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję tabliczki mnożenia.
Koordynator Lokalny Ewa Banasiak.


                                   


Jesienne skarby w lesie


W ramach zajęć świetlicowych dzieci z grupy przedszkolnej wykonały z papieru i bibuły kolorowe grzybkiDzień Edukacji Narodowej w Żabiej Woli


Jak co roku w Dniu Nauczyciela, wszyscy pracownicy zatrudnieni w sektorze oświaty Gminy Żabia Wola są zapraszani do GOK na wręczenie Nagrody Wójta za rok 2016/2017. Z naszego grona została wytypowana p. Monika Drągowska, która otrzymała List Pochwalny za swoja pracę.


           


Dzień Edukacji Narodowej


13 października odbył się Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej


                    


Otwarcie Centrum Integracji Społecznej w Ojrzanowie


27 sierpnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły:

A. Baraniak, O. Kaniewska, W. Rylska, M. Chojecka, K. Dębowski oraz K. Banasiak wraz z opiekunem RSU E. Banasiak uczestniczyli w otwarciu Centrum Integracji Społecznej przy Szkole Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie.
Pomimo trwających wakacji uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę na imprezie środowiskowej.


                 
Patrol LEŚNYCH LUDZI na XXVI DCHMPatrol zuchowy 8. Skulskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Leśni Ludzie" pod opieką drużynowej Anny Cebuli i udziale przybocznego Michała Nowakowskiego, brał udział wraz z Hufcem Mszczonów w Dniach Chorągwi Mazowieckiej w Lipsku.

Wszyscy aktywnie brali udział w zadaniach i atrakcjach przewidzianych dla zuchów, a Kuba Mirgos zdobył puchar i pierwsze miejsce za pracę plastyczną pt.: „Obiecuję być dobrym zuchem". Szczególnie podobała się wycieczka do juraparku w Bałtowie, II Chorągwiany Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej,ognisko pokoleń i gra terenowa. Hufiec ZHP
Mszczonów zapewnił autokar do Lipska i z powrotem.

AC                              

Data utworzenia: 2010-12-29 14:26:21
Data modyfikacji: 2018-02-16 07:35:56