Szukaj
Aktualności Szkoła Z życia szkoły Historia Uczniowie Nauczyciele Rodzice Osiągniecia BIP Kontakt Archiwum
Przedszkole

Poznajemy zawód krawcowej

 

Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej zaprosiliśmy do naszego przedszkola mamę Rafała, która w wolnych chwilach zajmuje się szyciem. Zapoznaliśmy się z przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy, oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia. Dzieci dowiedziały się jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie, torba. Okazało się, że trzeba się wiele napracować, aby powstały tak piękne rzeczy.
Na zakończenie przedszkolaki podziwiały efekt pracy naszej krawcowej- torbę. Dla wszystkich taka lekcja była nie lada wyzwaniem, a zarazem wspaniałą przygodą.

 

4      3      3

 

4      4      4

 

4      4      4

 

,,Porcja pozytywnej energii''

 

W poniedziałek 7 maja dzieci z Oddziału przedszkolnego rozpoczęły zajęcia w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Porcja Pozytywnej Energii. Celem programu jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców. Działania edukacyjne projektu będą również skierowanie do rodziców, którzy wywierają ogromny wpływ na nawyki żywieniowe dzieci. Częścią programu jest konkurs polegający na wykonaniu prac plastycznych przez dzieci i zorganizowaniu wystaw na terenie placówek.

 

 

3      3      3

 

3      3      3

 

3      3      3

 

3      

 

Wiosnam, wiosna....

 

Wiosna to doskonała okazja do zaproponowania dzieciom zabaw i zadań poszerzających ich zakres wiadomości dotyczących tej właśnie pory roku. Zajęcia są tak pomyślane by wpływały na wszechstronny rozwój dziecka i pobudzały jego aktywność twórczą. Poniżej fotorelacja z tygodnia pełnego wyzwań i wspaniałej zabawy przedszkolaków. 

 

6      6      6

 

6      6      6

 

6      6      6

 

6      6      6

 

6      6      6

 

 

 

 

 

Przedszkole


Spotkanie z Panem Januszem Kazimierzem Siwek- autorem książek dla dzieci

 

Walory wierszy jak i opowiadań zachęcają do podejmowania inicjatyw umożliwiających poszerzanie kontaktów z poezją. Dlatego też w naszej szkole gościliśmy autora książek dla dzieci pana Janusza Kazimierza Siwek, który zaznajomił dzieci ze swoją twórczością - czytał wiersze, a także odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci i nauczycieli. Ponadto zaproponował zabawy twórcze z układaniem rymów oraz pobudzające wyobraźnię.

 

7      7      7

 

7      7      7

 

 

Wycieczka do Warszawy 

Dnia 26 lutego dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Najpierw obejrzeliśmy spektakl
pt.: „Słoneczko i Bałwanki''. Była to opowieść o tym,że w życiu nie tylko nasze sprawy są ważne,ale warto pamiętać także o innych.

Z taką refleksją opuściliśmy Teatr Guliwer.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była ,,Klockownia'', gdzie dzieci spędziły dwie godziny na zabawie, konstruowaniu i pokonywaniu przeszkód.

 

6      6      6

 

6      6      6

 

6      6      6

 

6      6      6

 

6      6      6

 

6      6      7

 

7      7      7      


 

Dzień Babci i Dziadka

Do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowywaliśmy się już od dawna. Najpierw zrobiliśmy zaproszenia na uroczystość. Prezenty zajęły nam najwięcej czasu ,bo i dużo serca w nie włożyliśmy.
21 lutego samodzielnie upiekliśmy ciasta, którymi poczęstowaliśmy Naszych Kochanych Dziadków i Babcie  na uroczystości 22 lutego.

 

6      6      6

 

6      6      6

 

6      6      6

 

6      6      6    

 

 

Czas zabawy...

W naszym Przedszkolu dzieci się nie nudzą. Były zajęcia o Bezpiecznym Internecie. Realizujemy również warsztaty gier planszowych. Wykonywaliśmy prace plastyczne.

 

5      5 

 

5      5

 

5      

 


 

Bal karnawałowy

 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci,dostarczającą im wielu przeżyć i radości.Tak też było u nas.
W dniu 12.02.2018r. w naszej szkolne odbył się bal karnawałowy.Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

 

 

bal      bal      bal      bal     

bal      bal

bal      bal

 

Tłusty czwartek w oddziale przedszkolnym


Dzieci od rana przygotowywały składniki na faworki
i pączki.Wsypywały mąkę,wbijały jajka,wyrabiały ciasto (oczywiście przy pomocy dorosłych),wałkowały,wycinały faworki i pączusie.Podczas wyrabiania ciasta dzieci miały okazję do próbowania,badania,wąchania.Następnie gotowe chrusty i pączki zaniosły do kuchni,gdzie p.Agnieszka usmażyła przysmaki.Posypane cukrem pudrem były gotowe
do spróbowania i poczęstowania innych.Takie działania
są doskonałym sposobem,aby w ciekawy dla dzieci sposób tworzyć okazje do poznawania i kultywowania zwyczajów
i tradycji polskich.

 

 

czwartek      czwartek      czwartek

 

czwartek      czwartek      czwartek

 

czwar            czwar


 

 

Zabawy z masą solną 

 

Ostatnim dzień tygodnia spędziliśmy na zabawie z masą solną.
Było jak zawsze wesoło,twórczo i pomysłowo. Udało Nam się przygotować prezenty na Dzień Babci i Dziadka,jak również stworzyć ciekawe prace.

 

masa      masa      masa

 

Wspólne zabawy 

 

Jak bawiły się nasze przedszkolaki bez nowoczesnych, plastikowych lub elektrycznych zabawek? Tym tematem zajmujemy się w bieżącym tygodniu.Dzieci z zaciekawieniem poznawały stare zabawy - skakanie w gumę, bawiły się w „ciuciubabkę" oraz, ,, kółko graniaste''.
Skakanie w gumę było jednak najśmieszniejsze - przysparzało wszystkim wielu kłopotów i nie raz trzeba było ratować dzieci przed zupełnym zaplątaniem;)

 

guma      guma      guma

 

guma      guma      guma

 

Zabawy matematyczne

 

Dziecko swoja zdolność matematyczną rozwija przez wiele lat, przechodząc z jednego poziomu do kolejnego. Jednakże by było to możliwe potrzebuje dużo ćwiczeń praktycznych.
Dlatego też najlepsze efekty przynosi nauka poprzez manipulowanie przedmiotami.
Poniżej fotorelacja z zabaw rozwijających takie umiejętności w oddziale zerowym.

 

matematyka      matematyka      matematyka

 

matematyka      matematyka      matematyka

 

Występ dzieci w Domu Opieki Społecznej w Żyrardowie

 

12.01.2018r dzieci z oddziału przedszkolnego, wystąpiły w Domu Opieki Społecznej w Żyrardowie.
Głównym celem odwiedzin było budowanie więzi międzypokoleniowych, rozwijanie u dzieci wrażliwości skierowanej do ludzi starszych oraz kształtowanie chęci pomocy innym ludziom.
Po występie, udaliśmy się do pobliskiego parku gdzie dzieci mogły zobaczyć tężnie.

 

dom      teznia      teznia

 

 

Poznajemy Francję


Wśród nowych ścieżek edukacyjnych w przedszkolu jest edukacja europejska, przygotowująca dzieci do funkcjonowania we współczesnym świecie. Oddział przedszkolny realizację program dotyczący Unii Europejskiej pt. „Krok po kroku poznajemy kraje Unii Europejskiej". W tym miesiącu podróżowaliśmy po Francji. Poniżej fotorelacja z zajęć. 

 

Francja            Francja


Data utworzenia: 2017-12-22 11:24:51
Data modyfikacji: 2018-05-12 05:22:50