Szukaj
Aktualności Szkoła Z życia szkoły Historia Uczniowie Nauczyciele Rodzice Osiągniecia BIP Kontakt Archiwum
Przedszkole

Świetlicowe wiadomości-grupa II
Na początku II semestru odwiedził nas P. Jacek Wolszczak z Radia Tok FM z Żyrardowa. Nagrywaliśmy audycję o ulubionych książkach.
W kwietniu Pani Dyrektor zakupiła nam nowe klocki konstrukcyjne. Dzieci budują z nich niesamowite konstrukcje.
Wraz z Mateuszem Koźbiałem przygotowujemy się śpiewająco do Dnia Matki. Dalej trwają próby grupy artystycznej do spektaklu o smoku z Krakowa.
Korzystamy też z tabletów oraz zestawów gier, wygranych podczas zajęć edukacji cyfrowej MegaMisji. Dalej podróżujemy po świecie cyfrowym z Julką , Kubą i Psotnikiem. Stworzyliśmy nawet „MEGAMISYJNY PAMIĘTNIK".
Do końca maja Trwają zmagania w skakaniu na skakance i „ hopkach" na czas. Do 10. czerwca tworzymy prace plastyczne przedstawiające ulubione zwierzęta.

swietlica     swietlica     swietlica

swietlica     swietlica     swietlica

swietlica     swietlica     swietlica

 

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO I LITERACKIEGO Z OKAZJI DBI 2017
POD HASŁEM: „RAZEM ZMIENIAMY INTERNET NA LEPSZE"

 

Nagrodę za pracę literacką otrzymuje: Dominika Knaś z kl. V
Pracę oceniła p. Anna Książek
Jury w składzie : p. K. Kutyła oraz M. Wasek oceniły i wyłoniły zwycięskie prace:
Dzieci 4 letnie I miejsce: Jaś Ocalewski, Mateusz Dąbrowski, Klara Dąbrowska, Igor Strzemieczny
Dzieci 5 i 6 letnie:
I miejsce: Emil Żelazowski ,Bartek Michałowski
II miejsce: Amelia Sałek, Adam Sadowski, Blanka Kłos
Kl. I I miejsce Ania Jung, Marcin Cybulski , Patryk Perkowski, Kuba Gadkowski
Kl. III
I miejsce: Maja Brysiak, Karol Drozdowski
II miejsce: Stefek Cebula
III miejsce: Agatka Mackieło
Kl. . VI I miejsce: Aleksandra Gepchard
II miejsce: Kamil Banasiak
III miejsce Franek Cebula

dbi      dbi     dbi

dbi      dbi      dbi

 

Inicjatywa #DBI2017 w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach
od 7 II 2017 do 28 III 2017r
1.W ramach DBI w naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs plastyczno -literacki pod hasłem: 'Razem zmieniamy Internet na lepsze", którego adresatami były dzieci oddziałów przedszkolnych (część plastyczna) oraz uczniowie kl. I-VI (cz. plastyczna i literacka)z naszej szkoły. Z wszystkich prac dzieci powstała nasz szkolna "korytarzowa" galeria.
Patronat honorowy objęła Powiatowa Komenda Policji z Grodziska Mazowieckiego. W konkursie trwającym od 7 II 2017 do 10 III 2017 uczestniczyło 80 dzieci. W przeprowadzenie i propagowanie konkursu byli zaangażowani wszyscy nauczyciele naszej szkoły.

28 III 2017 o godz.10.00 na sali gimnastycznej w obecności całej szkolnej społeczności
i przedstawicieli policji p. K. Zych i p. S. Janowca rozdaliśmy nagrody zakupione przez Komitet Rodzicielski .Następnie policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą na temat zagrożeń internetowych.
2. Na korytarzu szkolnym, na parterze przygotowałam wraz z pedagogiem szkolnym ekspozycję
na temat DBI2017 oraz informacje dla rodziców dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci( m.in. linki do stron).
3. 8 III odbyły się zajęcia świetlicowe z zakresu programu „Zuzia i Tunio poznają Internet" przeprowadzone prze p. A. Dąbrowską z Lokalnego Centrum Kompetencji z Żabiej Woli.
4. 13 III przeprowadziłam spotkanie dla rodziców i opiekunów na temat bezpieczeństwa w sieci dzieci i młodzieży. Wykorzystałam m.in. prezentację multimedialną: "Bezpieczeństwo dzieci online" (źródło: http://edukacja.fdds.pl)
5. Wszystkie informacje dotyczące DBI znalazły się w dzienniku elektronicznym LIBRUS, który funkcjonuje w naszej szkole. Dodatkowo 22 III 2017 poleciłam w ogłoszeniu adresowanym do rodziców/opiekunów/nauczycieli, kurs internetowy: "Bezpiecznie Tu i Tam" https://fundacja.orange.pl/kurs/
6. Oprócz tego nasza szkolna świetlica uczestniczy w programie edukacji cyfrowej MegaMisja Fundacji Orange - co wpisało się też w tegoroczną inicjatywę DBI.

- koordynator szkolny Anna Cebula

 

 

 

W świetlicy się nie nudzimy!

 

swietlca      swietlca      swietlca

swietlca      swietlca      swietlca

swietlca      swietlca      swietlca

swietlca      swietlca

swietlca      swietlca      swietlca

swietlca      swietlca

Program MegaMisja nadal cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Wygraliśmy nową nagrodę dla naszej grupy świetlicowej. W styczniu przyjdzie do nas przesyłka
z tabletem. Bardzo się cieszymy, bo przyda się to narzędzie cyfrowe nie tylko do wykonania zadań MegaMisji, ale i jako pomoc przy odrabianiu zadań domowych.

Śpiew patriotycznych pieśni uświetnił szkolną akademię z okazji Dnia Niepodległości,
a 25 XI br. odbył się świetlicowy konkurs piosenki patriotycznej. Przepiękne nagrody - medale wykonali dla zwycięzców pan Stanisław Stepokura wraz z córką Bożeną Artinjan.
Zwycięzcami zostali:
1) Dorota Kacprzak kl. VI,
2) Gabrysia Kacprzak kl. IV,
3) Natalia Olejnik kl. II,
wyróżnienia: Julia Michałowska kl.II,Olek Cebula kl.II, Stefek Cebula z kl.II.

W grudniu uczyliśmy się się z Mateuszem Koźbiałem kolęd i pastorałek, aby przygotować się do konkursu kolęd, który odbędzie się 13 I 2017r.

Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny : „Jesienne Inspiracje".
Laureaci:
kl.I-II
1) Natalia Olejnik
2) Olek Cebula
3)Ania Jung i Klaudia Ciesielska
wyróżnienia: Madzia Przerwa, Hania Brzozowska, Kuba Chałupka

kl.III-IV
1) Stefek Cebula
2) Karol Drozdowski
wyróżnienia: Maja Brysiak, Madzia Drągowska,Agatka Mackieło

W jury zasiadał malarz, nauczyciel SI, p. Marcin Minor.

Od października ruszyła świetlicowa sekcja artystyczna. Dzieci, które lubią aktywność aktorsko-plastyczną mogą rozwijać swoje zainteresowania teatralne pod okiem pani Anny Cebuli. Obecnie przygotowujemy się do przedstawienia pt.: 'TERE-FERE KU KU" przygotowanego na podstawie wierszy Natalii Usenko i Danuty Wawiłow.
Kompetencje językowe dzieci rozwija pani Joanna Czermak, która zawsze służy pomocą, pomaga w zadaniach z języka angielskiego.

W grudniu odbyły się kolejne zajęcia pt.: „Owce w sieci" prowadzone przez p. Agnieszkę Dabrowską z Lokalnego Centrum Kompetencji w Żabiej Woli . Spotkanie wzbudziło wśród dzieci duże zainteresowanie .

Uczniowie naszej świetlicy uwielbiają układać różności z klocków. Powstają przepiękne pojazdy, przedmioty użytkowe, budowle. Nawet jedna z prac plastycznych "Jesienne inspiracje" została ułożona z klocków . Zostały zakupione przez szkołę nowe klocki konstrukcyjne.
Gry planszowe, karciane też są lubiane, a szczególnie "Dubble", "Pszczółki", "Farmer", "Mali Powstańcy", "Skarby Ziemi Chełmońskiego", " Grzybobranie".

Uczestniczymy nadal w akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Nasz ulubiony autor to Rafał Kosik. Niedawno otrzymaliśmy od pani Agnieszki Kossowskiej książkę jej autorstwa pt.: "Duże sprawy w małych głowach" (Stowarzyszenie Terapeutów Zależnych) i teraz planujemy poznawać świat słabszych kolegów oraz nauczyć się szacunku i umiejętności pomagania dzieciom niepełnosprawnym.

 

MegaMisja
Od września 2016r. w grupie II świetlicy w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach realizowany jest program edukacji cyfrowej dla świetlic MegaMisja.
W czerwcu 2016r.szkoła zakwalifikowała się do tego programu, a startowało około 750 szkół. Ten ogólnopolski program, to proces zabawy, która przenosi dziecko w świat przygód misji. Celem programu jest m. in: budowanie kompetencji cyfrowych, komunikacyjnych oraz medialnych najmłodszych uczniów szkół podstawowych przebywających w świetlicach szkolnych.
Uczniowie wraz z wychowawcą, pomagają bohaterom uratować cyfrowe laboratorium przed figlami Psotnika. Najmłodsi uczą się i zdobywają nagrody dla całej świetlicy. Dzieci wraz z wychowawcami ze Skuł mają za sobą pierwsze osiągnięcia: wygrały zestaw kreatywny i napisały bajkę pt.: „Psotnik i Pikaczu". Stworzyły także przedstawienie pt.: "Jak z awatarem Plastusia było i jak się to skończyło".
Program MegaMisja cieszy sie dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Powstały nowe grupy dzieci biorących udział w misji. Rodzice mogą obserwować postępy uczestników w programie poprzez platformę internetową: www.memamisja.pl oraz włączyć się w rozwój kompetencji cyfrowych swoich dzieci i skorzystać z bezpłatnego kursu internetowego o bezpieczeństwie dziecka w sieci: www.funadcja.orange.pl/kurs.
W Szkole Podstawowej w Skułach zajęcia prowadzą nauczycielki: Anna Cebula oraz Joanna Czermak.

Nasi Przyjaciele
Rozpoczęliśmy także współpracę z Lokalnym Centrum Kompetencji w Żabiej Woli. Pani Agnieszka Dąbrowska z LCK przeprowadziła we wrześniu pierwsze zajęcia z cyklu: „Owce w sieci". Celem tych zajęć jest uświadomienie dzieciom zagrożeń internetowych oraz kształcenie umiejętności odpowiedzialnego korzystania z wirtualnej sieci. Następne zajęcia już w grudniu.

 

Świetlicowe śpiewanie
W piątki w godz. 13.40 -14.25 zapraszamy do świetlicowego śpiewania. Zajęcia odbywają się z udziałem organisty, woluntariusza Mateusza Koźbiała, który akompaniuje na akordeonie. Śpiew patriotycznych pieśni uświetnił szkolną akademię z okazji Dnia Niepodległości, a 25 XI br. odbył się świetlicowy konkurs piosenki patriotycznej. Przepiękne nagrody - medale wykonał dla zwycięzców pan Stanisław Stepokura wraz z córką Bożeną Artinjan. Teraz zaczniemy uczyć się nowych kolęd
i pastorałek.

 

Konkursy

Oprócz tego, jak co roku, przewidziane są liczne świetlicowe konkursy: plastyczne, sportowe oraz przyrodnicze. Już zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne: „Bezpiecznie na drodze", „Październik miesiącem oszczędzania" i "Jesienne Inspiracje". W jury zasiada m. in. malarz, nauczyciel naszej szkoły, p. Marcin Minor.

 

Sekcja artystczna
Od października ruszyła świetlicowa sekcja artystyczna. Dzieci, które lubią aktywność aktorsko-plastyczną mogą rozwijać swoje zainteresowania teatralne pod okiem pani Anny Cebuli.
Kompetencje językowe dzieci rozwija pani Joanna Czermak, która zawsze służy pomocą, pomaga w trudnych zadaniach z języka angielskiego.
Świetlica wraz z harcerzami uczestniczy w akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Filipa Sucheckiego. Fundusze zebrane za korki przeznaczone zostaną przez fundację "Kawałek Nieba" na kosztowną operację nóżek. Ten niespełna roczny chłopczyk urodził się m. in. bez kości strzałkowych.

Zabawa i marzenia
Uczniowie naszej świetlicy uwielbiają układać rożności z klocków. Powstają przepiękne pojazdy, przedmioty użytkowe, budowle. Nawet jedna z prac plastycznych "Jesienne inspiracje" została ułożona z klocków LEGO. Dzieci marzą o dodatkowych klockach do konstruowania. Gry planszowe, karciane też są lubiane, a szczególnie "Dubble", "Pszczółki", "Farmer", "Mali Powstańcy", "Skarby Ziemi Chełmońskiego", " Grzybobranie".
Uczestniczymy także w akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Nasz ulubiony autor to Rafał Kosik. Niedawno otrzymaliśmy od pani Agnieszki Kossowskiej książkę jej autorstwa pt.: "Duże sprawy w małych głowach" (Stowarzyszenie Terapeutów Zależnych) i teraz planujemy poznawać świat słabszych kolegów oraz nauczyć się szacunku i umiejętności pomagania dzieciom niepełnosprawnym.

 

• W grupie II świetlicy szkolnej rozpoczęły się zajęcia programu edukacji cyfrowej MegaMisja. Grupa Lidera zbiera punkty i nagrody dla świetlicy szkolnej w każdy poniedziałek. Mam nadzieję, że powstaną następne grupy, które będą brały udział w tym projekcie. W tym tygodniu otrzymalismy nagrodę za wykonanie zadań: zestaw kreatywny.

Rozpoczęliśmy także współpracę z Lokalnym Centrum Kompetencji w Żabiej Woli. Pani Agnieszka Dąbrowska z LCK przeprowadziła we wrześniu pierwsze zajęcia
z cyklu: „Owce w sieci". Celem tych zajęć jest uświadomienie dzieciom zagrożeń internetowych oraz kształcenie umiejętności odpowiedzialnego korzystania z wirtualnej sieci.

W piątki w godz. 13.40 -14.25 zapraszamy do świetlicowego śpiewania. Zajęcia odbywają się z udziałem organisty, woluntariusza Mateusza Koźbiała, który akompaniuje na akordeonie.

Oprócz tego, jak co roku przewidziane są liczne świetlicowe konkursy: plastyczne, sportowe oraz przyrodnicze.
• Już zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne: „Bezpiecznie na drodze" oraz „Październik miesiącem oszczędzania".
W konkursie „Bezpiecznie na drodze": I miejsce zdobyła Roksana Sadowska, II miejsce Zuzia Pełka, III miejsce Klaudia Ciesielska. Wyróżnienia otrzymali : Natalka Olejnik, Wojtek Gajos, Agatka Kłos ,Olek Cebula, Kamilka Lewandowska, Kuba Koźbiał, Zuzia Pełka oraz Julia Michałowska.

• Natomiast za plakat: „Październik miesiącem oszczędzania" wyróżnienia otrzymali: Dominika Knaś, Karolina Brysiak, Kinga Gabrysiak ( praca zbiorowa), Olek Cebula, Zuzia Pełka, Roksana Sadowska, Zuzia Pełka i nagrodę za udział Olek Gajda.

Obecnie trwa konkurs; „Jesienne inspiracje" ( technika: malarstwo, rysunek, wydzieranki, wycinanki, kolaż; format A3). Termin zbierania prac: do 15 listopada.

Świetlica uczestniczy też w akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Filipa Sucheckiego. Fundusze zebrane za korki przeznaczone zostaną przez fundację "Kawałek Nieba" na kosztowną operację nóżek. Ten niespełna roczny chłopczyk urodził się m. in. bez kości strzałkowych.

 

MegaMisja -program edukacji cyfrowej w naszej świetlicy


W tym roku w grupie II ruszył od września program edukacji cyfrowej dla świetlic MegaMisja.
W czerwcu 2016r. zakwalifikowaliśmy się do tego programu,
a startowało około 750 szkół.

Ten ogólnopolski program, to proces zabawy, która przenosi dziecko
w świat przygód misji. Uczniowie wraz z wychowawcą, pomagają bohaterom uratować cyfrowe laboratorium przed figlami Psotnika. Najmłodsi uczą się i zdobywają nagrody dla całej świetlicy.

Mamy za sobą pierwsze osiągnięcia-wygraliśmy zestaw kreatywny
i napisaliśmy bajkę pt.: „Psotnik i Pikaczu" .

Liderem MegaMisji w naszej szkole, jest wychowawca: Anna Cebula.

Rodzice mogą obserwować postępy uczestników w programie poprzez platformę internetową: www.memamisja.pl oraz włączyć się w rozwój kompetencji cyfrowych swoich dzieci i skorzystać z bezpłatnego kursu internetowego o bezpieczeństwie dziecka w sieci: www.funadcja.orange.pl/kurs .
A. Cebula - opiekun grupy

 

 

Data utworzenia: 2016-10-10 22:41:42
Data modyfikacji: 2018-02-18 11:36:14